• Facebook - Grey Circle

© 2014 Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli noorteosakond  

KONTAKT

Lossi 15, 51003 Tartu

kool@tmk.ee

Tel: 7 423 705

Faks: 7 423 611

  PUHK- JA LÖÖKPILLID  
Kuidas saada noorteosakonna puhk- või löökpilliõpilaseks?

 

Kui Sul on laulu- ja muusikahuvi, peaksid 5-6 - aastaselt hakkama muusikatunnis käima ja pilli õppima. Elleri kooli ruumides tegutseb eramuusikakool Ardente, mis annab väga hea ettevalmistuse kooli astumiseks. Ardentesse võetakse õpilasi vastu mais. Elleri kooli noorteosakonda toimuvad vastvõtukatsed samuti mais. Vastu võetakse õpilasi, kes uuel õppeaastal alustavad õppimist põhikooli 1. klassis, aga ka vanemaid lapsi, kellel on head muusikalised eeldused, suur soov puhk- või löökpilli õppida ning kes on varem neid pille õppinud.

 

Puhkpille on väga palju ja nad on erineva kõlaga. Erinevate puhkpillidega saad tutvuda siin...

 

Kui sa oled aga endale kindla puhkpilli juba eelklassis välja valinud, siis sa saad seda hakata õppima õpetaja juures, kes seda pilli juba väga hästi mängib ning ka Sind õpetab samamoodi mängima.

Paljude puhkpillide õppimist saad sa alustada juba esimes klassis, näiteks flööt, trompet, saksofon, metsasarv, tromboon. Klarneti ja oboega saada sa alustada aga alles 5. klassis. Enne seda õpid aga neli aastat plokkflööti.

 

Aga kõige tähtsam on, et Sulle endale meeldib seda pilli mängida ja muusikat teha.

 

Millega me tegeleme?

 

Õppeaasta jooksul toimub palju kontserte ja festivale nii Eestis kui välismaal, kus meie õpilased esinevad. Igal kevadel korraldatakse Elleri koolis Tulevikumuusikute festivali. Kui sa oled eriti tubli, saad sa sellel festivalil orkestri ees mängida.

 

Lisaks sellele saavad meie noored õppurid esineda rahvusvahelisel kammermuusikafestivalil FEsTaRi, mis toimub vaheldumisi Espoos, Tartus ja Riias. Igal kevadel võtavad meie noored trompetimängijad osa Rahvusvahelistest Trompetipäevadest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.​

 

Suviti saad sa samuti oma pilli hoolsalt harjutada. Nimelt toimub hulgaliselt suvekoole nii vask- kui puupuhkpilli mängijatele - Võru Vaskpillipäevad, Suure-Jaani Trompeti Suveakadeemia, Põltsamaa Noorte Puhkpillimängijate Suvekool, flöödilaagrid Rõuges ja mujal Eestis.

 

​Lisaks kõigele võtavad meie lapsed igal aastal osa ka Tartu Hansapäevadest. Ansambel Ellerino ja Eller Brass on seda teinud kokku juba kuus aastat.

Flöödi suvekool algajatele Puurmannis

28/8/2017

Meie flöödiõpilased Rõuge suveakadeemias

15/8/2017

Tulemas on Liivimaa muusikakoolide flöödiansamblite kontsert

31/10/2016

1/4
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now