• Facebook - Grey Circle

© 2014 Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli noorteosakond  

KONTAKT

Lossi 15, 51003 Tartu

kool@tmk.ee

Tel: 7 423 705

Faks: 7 423 611

 MEIST          

Elleri kooli noorteosakonnas õpivad 1.-9. klassi õpilased, kes käivad paralleelselt ka üldhariduskoolis. Vastu võetakse õpilasi, kes uuel õppeaastal alustavad õppimist põhikooli 1. klassis, aga ka vanemaid lapsi, kellel on head muusikalised eeldused, suur soov pillimängu õppida ning kes on varem muusikat õppinud.

 

​​Noorteosakonnas saab õppida klaveri, keelpillide, kitarri, puhkpillide, löökpillide, akordioni, harfi ja kandle erialadel. Erialatunnid toimuvad kaks korda nädalas. Lisaks erialatundidele toimuvad ka solfedžotunnid, samuti kaks korda nädalas. Sisseastumiskatsed noorteosakonda toimuvad mais.​

 

Noorteosakond loodi eesmärgiga koondada algul Tartu, edaspidi kogu Lõuna-Eesti regiooni andekaid, muusikahuvilisi lapsi, et nad saaksid üheskoos parima võimaliku muusikahariduse.

Kooli kauaaegne direktor Ago Russak kutsus tööle Tartusse 1981. aastal Aili Sillaste, õpetamaks noori viiuldajaid. Samal aastal hakkas ka Anneli Kuusk plokkflöödiõpilasi kasvatama. 1984. aastal lisandus Reet Mets tšelloõpetajana.

Klaveriõpetus noorteosakonnas sai alguse 1980. aastate keskel õpetaja Anu Antzoni ümber koondunud andekatest klaveriõpilastest. Aasta-aastalt on kasvanud nii õpilaste kui õpetavate erialade hulk. Mõnda aega tegutseti ka Talllinna Muusikakeskkooli filiaalina. Elleri-kooli noorteosakond on muutunud Lõuna-Eesti andekate laste keskuseks.​

 

Elleri kooli pianistide noorteosakond korraldab Noorte Pianistide Konkurssi. Need on toimunud 1991, 1994, 1998, 2001, 2005, 2008, 2012, 2016.

 

Noorteosakonnas tegutseb kooristuudio, keelpilliansambel (juhendaja Annela Läänelaid). Väikesed puhkpillimängijad löövad kaasa orkestris Eller Brass (dirigent Priit Sonn).

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now